Adventní spirála

Milí rodiče,

srdečně vás a vaše děti zveme na slavnost SPIRÁLA, která tradičně otevírá adventní období. Bude se konat v neděli 28. 11. 2021 podvečer.

Je cestou za světlem, které má každá bytost uvnitř sebe. Jde o chvíli ztišení a přesunutí pozornosti sám k sobě – ke svému světlu. Symbolicky tak dítě zažívá spojení se svým nitrem a má šanci pochopit, že jednotlivá světla jsou jen zdánlivě oddělená od ostatních.

Sejdeme se na školním dvoře. Slavnost se odehraje v jídelně. Bude zde hudební doprovod pedagogů i dětí.

V této chvíli plánujeme průběh takto:

  • Děti z 1. trojročí půjdou společně v 17:30 hod.

  • Děti z Kombi třídy a děti z 2. trojročí, které ještě nezažily tuto událost v ZŠ Radostné, začínají v 18:15; možnost se přidat mají také “domškoláci”

V případě zájmu, mi prosím napište, kdo z dětí se chce zúčastnit, s kým můžeme počítat a kdo naopak nemůže. S sebou budou děti potřebovat svícínek. Mohou si ho vyrobit v po nebo čt v družině, případně doma. Návod např. zde: Vánoční svícen z jablka – YouTube. Je dobré, pokud má svícínek pod sebou papírovou hvězdu se jménem, aby si ho děti poznaly, pokud si ho někde položí.

Vzhledem k události a její atmosféře vás žádáme o ztišení již při příchodu.

Spirála proběhne i v případě zpřísnění podmínek pro hromadné shromažďování. Průběh se dá uzpůsobit. Jaký bude režim dáme dopředu vědět.

Těšíme na společné rozjímání :)

Za celý tým ZŠ Radostná Vás zdraví

Helča, Renča a Heda