Naší snahou je udržet školné na dostupné výši

Základní školné v ZŠ Radostná je stanoveno pro nové žáky na šk. rok 2022/2023 na 4 800,- Kč měsíčně.

Roční základní školné je 57 600 Kč.
Platí se kvartálně nebo měsíčně (12 měsíců).

Co za školné získáte

• snížený počet dětí v ročníku (max 20)
  • učebny vybavené didaktickými pomůckami, koberci a zónami
  • pravidelnou organizaci výuky mimo školu
  • nastandardní komunikaci – týdenní zpravodaj ke trojročí, vč. fotodokumentace, plán následujícího týdne, trojschůzky a rodičovské kavárny
  • 4x ročně slavnost Radostné setkání
  • a především rodinnou atmosféru školy

Školné pro žáky na individuálním vzdělávání

Za IV vzdělávání se u nás hradí 9 000 Kč ročně pro žáky na 1. stupni, pro žáky na 2. stupni je třeba připočíst také 600 Kč za licenci k aplikacím UmimeTo.org (jsou součástí portfolia a přezkoušení)

• máte od nás k dispozici garantku programu
  • jedete si doma svým tempem
  • 2x ročně se vidíme u přezkoušení nad portfoliem – sledujeme pokroky, klíčové jsou pro nás výstupy na konci 5.  a 9. ročníku
  • minimálně 2x ročně máte možnost konzultací
  • vy navrhujete slovní hodnocení, my tiskeneme vysvědčení
  • administrujeme žáka vůči MŠMT

Ještě počítejte s platbou za

•  obědy a jejich dovoz
  • družinu
  • extra pobytové výlety a akce (typu plavání, lyžařský výcvik apod. -cca ve výši měsíčního školného )
  • třídní fond (kolem 500,- na pololetí)
  • pomůcky (1200,- na šk. rok, resp. 800 ,- pro prvňáčky)

Slevy a stipendia

Poskytujeme sourozenecké slevy v případě prezenčního vzdělávání sourozenců. Pro šk. rok 2022/2023 jsou vyhlášené následující slevy ze základního školného:

• 1. sourozenec – 15 %
  • 2. sourozenec – 30 %
  • 3. a další sourozenec – 60 %

V ojedinělých případech zvažíme také  sociální stipendium – v případě zájmu vyplňte žádost. Stipendium udělujeme vždy jen na příslušný šk. rok.Každá žádost je posuzována zvlášť. Slevy se nesčítají.

Jak je ZŠ Radostná financovaná

• z normativů MŠMT pro soukromé školy a školská zařízení (s ohledem na nižší naplněnost tříd pokrývají platy pedagogů a personálu z max 75 %)
  • ze školného
  • ze specifických nenárokových dotací od MŠMT nebo Středočeského kraje  (vyhlášené výzvy a dotační tituly pro soukromé školy)
  • z darů (vždy účelově využité na nákup Montessori či jiných pomůcek, výtvarné potřeby, hudební nástroje, nadstandardní vybavení tříd aj.)
  • ze soukromých financí společnic

Co přesně je hrazené ze školného

• Dofinancování mzdových nákladů
  • Nájemné a služby