Na co se nás nejvíce ptáte…

Letos budeme podávat žádost o akreditaci na MŠMT. Do jejího získání budeme fungovat jako pobočka Naší základní školy v Litni, kterou jsme také spoluzakládaly. A děti tedy budou zapsané tam….

Školu směřujeme na osu Beroun – Králův Dvůr – Zdice- Hořovice. Vnímáme, jak se region rozvíjí a také stoupá zájem rodičů o přívětivou základní školu od 1. do 9. třídy. Momentálně máme rozjednaných několik zajímavých míst. Ještě nic není 100%, ale vypadá to nejslibněji ve Zdicích, kde usilujeme o budovu v ulici Komenského. Držte nám palce…podpořte nás u místního vedení:)

Určitě to bude ve školním roce 2020/2021 první trojročí (1.-3. třída) a také druhé  trojročí (4.- 6. třída).  V případě, že máte dítě v 7. až 9. třídě, tak nás kontaktujte a zkusíme najít společně nějaké řešení.

Zápisy proběhnou 29. 4. v Naší základní škole v Litni. Schůzka pro rodiče prvňáků je 17. 2.  od 17 hodin. Je to společná schůzka i pro zájemce o první třídu v Naše základní škola v Litni. Dozvíte se detaily k nově vznikající ZŠ Radostná. Další schůzky pro zájemce o naši školu jsou naplánované v Berouně, první je již 20.2.2020.

ZŠ Radostná má být dostupná všem. Tedy i naše školné bude nastavené tak, aby si ho většina rodin mohla dovolit.

Pro šk. rok 2020/2021 jsme se rozhodly pro školné 3 500 Kč měsíčně s ohledem na současnou situaci kolem Covid-19. Pro ostatní roky bude  základní školné kolem 4.500 Kč za žáka na měsíc a chystáme také systém slev pro sourozence a sociální stipendia.

Část naší kapacity máme pro domácí vzdělávání vyčleněno- především pro děti z 1.-3. třídy. Počítáme s jejich přezkušováním, metodickým vedením a nabízíme také možnost přijít občas do výuky nebo s námi jet na nějakou akci. V případě zájmu se budeme snažit vyjít vstříc i jiným ročníkům, jednoduše se nám ozvěte a uvidíme, co půjde, také záleží na kapacitě školy.

Situace se nám trochu zkomplikovala a tak i zápisy nyní probíhají po skypu a podobně.

V případě zájmu o přechod dítěte z jiné školy nebo domácího vyučování nás prosím kontaktujte a my si s vámi a vaším dítětem domluvíme schůzku nebo video-hovor.

Každé dítě budeme posuzovat individuálně, s ohledem na něj i celý kolektiv. Děti s individuálním plánem jsou součástí našich tříd, stejně jako nadané děti.

Nemáme potřebu děti hodnotit, chceme je naučit dávat a vyslechnout si zpětnou vazbu. Vyjadřujeme se k pokroku dítěte, který pozorujeme a k jeho chování v kolektivu. Neznámkujeme a vysvědčení dáveme slovní.

Vhodné prostory máme zatím rozjednané. V každém případě počítáme se zřízením tzv. výdejny jídel a také možností pro děti ohřát si jídlo donesené z domova.