Distanční výuka

Aktualizace: 13.11.2020

• 1. trojročí se na základě rozhodnutí MŠMT  od 18.11. vrací do školy. Bližší informace naleznete v e-mailu.
  • 2. trojročí se vrací patrně 23.11., záleží na vývoji PES

Vážení rodiče,

uvědomujeme si, že distanční výuka a současná situace kolem Covid 19 klade vysoké nároky na nás, stejně jako na vás.

Pro distanční výuku jsme začali jednotně používat Google classroom a Google meet. Všechny děti mají založený e-mail, kam dostávají informace.

Každé trojročí má svůj přehled online nástrojů také zde na webu

Online setkávání se snažíme dětem nabídnout každý den. Záměrně vedle zadávaných úkolů necháváme prostor pro samostatnou a tvořivou práci dětí doma.

Online výuka nemůže suplovat celý rozvrh. Věříme, že děti si doma samy najdou činnost, která je naplňuje a rozvíjí. Je jasné, že výuka doma je jiná, než ve škole. Někdy i malá konzultace umožní dítěti posunout se dál. Neváhejte se na průvodkyně v případě potřeby obrátit a domluvit si online setkání.

Ministerstvo školství pro rodiče přichystalo dokumenty, které vám mají usnadnit vysvětlení situace kolem Covid-19 dětem.

Budeme v distanční výuce patrně pokračovat ještě měsíc, možná déle. Řekněte si o konzultace, pomoc, podporu. Jsme tu pro vás. Vážím si času, který jste nyní dětem věnovali.  Snad se brzy setkáme s dětmi zase ve škole.

Dokumenty pro rodiče od MŠMT:

letáky k situaci pro děti

leták pro 1. stupeň
leták pro 2. stupeň