Projektové zastřešení: ERASMUS+

Název projektu: Posílení učitelských kompetencí ZŠ Radostná

Číslo projektu: 2022-1-CZ01-KA122-SCH-000077564

Období: 7/2022 – 12/2023

Oblast podpory: vzdělávání učitelského sboru a krátkodobá vzdělávací mobilita našich žáků

Maximální celková výše grantu: 61 949,00 EUR

V 6/2022 nám byla kladně posouzena žádost v rámci programu Erasmus +. Cílíme na posílení didaktických kompetencí našich pedagogů. Myslíme také na naše žáky – uzavřeli jsme partnerství se školou v Buňolu.

Radostná ve Španělsku

Na podzim proběhla naše přípravná návštěva – Maruška a Katka obhlídly podmínky, vyzkoušely půjčovnu kol a naplánovaly s Carlosem návštěvu našich žáků. Foto z přípravné návštěvy

Návštěva naší školy ve Španělsku: 20.3. – 27.3. ,  Buňol – Valencie

Naši žáci budou ubytováni v rodinách, čeká je program s žáky tamní školy, také výlety a poznávání okolí.

Celý program a detaily k cestě najdete v zápisu z online setkání s rodiči ze dne 6.2.2023

ZŠ Radostná se vydala do světa

Žáci ze ZŠ Radostná se vypravili do Španělska. Od sedmého ročníku máme totiž jako druhý jazyk španělštinu. V rámci projektu Erasmus+ jsme si proto zažádali o výměnný pobyt s možností vyjet do Španělska. Naším záměrem bylo poznat tuto zemi, ale také poznat podobně staré děti a zjistit, jak to chodí ve španělských školách – a to samé pak nabídnout Španělům u nás.

V březnu jsme se vydali se třetím trojročím do španělského Buňolu v regionu Valencie na východním pobřeží kontinentálního Španělska. Pro některé děti šlo o první cestu letadlem, a to navíc okořeněnou přestupem v Amsterdamu. Přesto se s tím všichni popasovali na výbornou a noc již strávili ve španělských rodinách.

• V úterý nás kromě prohlídky školy čekal seminář ke zdravé výživě a úklid v okolí řeky Buňa.
  • Ve středu jsme od paní starostky převzali dárky pro naši školu, zažili valencijské hry i výpravu na zdejší hrad. Odpoledne jsme si užili moře, které někteří žáci viděli poprvé, a neváhali se i přes nižší teplotu vody vykoupat. Samozřejmě nechyběly ani hrady a stavby z písku.
  • Ve čtvrtek jsme vyrazili na výlet na kolech a museli jsme ocenit, jak promyšlené cyklostezky se zde nachází. Nejvíc jsme se ale těšili na oceanárium se žraloky, delfíny, medúzami i lachtany, ač jsme se téměř museli vzdát koupání a her na pláži.
  • V pátek jsme se ještě naučili výrobu mýdla z použitého olivového oleje, což bylo nejen zajímavé a poučné, ale navíc jsme si tak vyrobili dárky pro naše blízké. K dokonalosti již chyběla jen velmi známá španělská hudba a tanec, i to jsme nakonec zvládli. Po programu ve škole jsme se přesunuli na autobus, který nás dovezl do národního parku Albufero, kde jsme se podívali na ekosystém mokřadu. Největší zajímavostí však nebylo největší jezero Španělska, ale rýžoviště – místo, kde se pěstuje rýže do tradičního pokrmu Paella.
  • víkend jsme si užili v rodinách a v neděli jsme se sešli na společné večeři…
  • v pondělí užý jsme se loučili, prohlédli si Valencii, a pak už jen odlet domů, do svých postelí :)

Již teď se těšíme, že se v červnu všichni znovu setkáme – tentokrát ve Zdicích. Na oplátku totiž přijedou Španělé k nám. Budou bydlet v rodinách a v programu máme nejrůznější aktivity zaměřené na ekologii a zdravý životní styl. Tak nás třeba potkáte ve Zdicích na náměstí nebo  v okolí naší školy.

Buňol 2023

Španělé v Radostné

Španělé k nám přiletí v červnu (12.-18.6.2023). Chystáme program se zaměřením na jejich hlavní téma -Helth care, Sustainability and environment. Zahrnuje výlety po okolí, třídění odpadu, výlet do českých lázní, návštěvu čističky odpadních vod a další společné aktivity.

Žáci budou ubytováni v rodinách našich žáků.