Radostná

Ahoj všichni,

máme těsně za dveřmi školní rok 2023/2024. Začínáme v pondělí 4.9. od 9:00 -sejdeme se na školním dvoře a společně se přivítáme. Pak už přezůvky a do tříd. Školní rok přináší hned několik novinek.

Další důležité informace najdete shrnuté v tomto přehledu.

Ve zkratce, aneb skutečně to nejdůležitější máte vypsané v tomto příspěvku:

Úpravy ve školním řádu

Některé formulace jsme předělali, jiné přidali a nebo smazali. Upravujeme lépe zacházení s mobilními telefony, chytrými hodinkami a další elektronikou. Jednoduše říkáme –ve škole nic z toho nepoužíváš, pokud tě nevyzve průvodce, hodinky máš v pasivním stavu. Když to porušíš, odevzdáváš. Když porušíš opakovaně, musí zákonný zástupce do školy. A to nechceš:) Na školní akce to nech rovnou doma, ať nemáme starosti ani jedna strana :)

Explicitně se vymezujeme proti Energy drinkům – dětem pod náporem cukru v kombinaci s kofeinem apod. odlítne pozornost a soustředění do teplých krajin. Tedy do školy, ale ani před vyučováním říkáme ne.

Lépe popisujeme, že chceme po dětech do školy slušné oblečení a také na školní akce dle jejich rázu. Škola i rodina mají mladým ženám a mužům ukazovat, že do divadla to chce jiný oděv než do lesa, tak se na to pojďme společně zaměřit. Také převlečení na tělocvik je otázkou osobní bezpečnosti, hygieny i ohleduplnosti ke spolužákům či cestujícím následně v autobusu apod.

ŠVP (školní vzdělávací plán školy – aneb naše koncepce sepsaná pro věřejnost)

Opět děláme dílčí úpravy a přeformulování. Čekáme na velkou změnu RVP a pak změníme více.

Všimnout si můžete lépe přejmenovaných ročních cyklů. Také zavedení pojmu Radostné vzdělávání.

Škola v přírodě s plaváním/ lyžováním

Po pauze zařazujeme letos pro 2.-5. ročník na květen týdenní pobyt s plaváním, prvňáčci se mohou připojit dobrovolně, ostatní mají výuku plavání povinně. To 6. – 9. ročník se může těšit hned začátkem ledna na lyžování, snad nám bude sníh přát. Detaily k akcím se dozvíte včas, budeme vybírat zálohu. Přesné termíny najdete v harmonogramu školního roku.

Třídní fondy

Nejpozději na rodičovských kavárnách v září se dozvíte, jakou částku vybíráme čistě na jízdné. Na ostatní akce, spojené s jízdou i platbou vstupného apod. budeme vždy vybírat zvlášť. Limit jsme si zkusili dát do 2000 Kč za školní rok a budeme balancovat, kam vyrazíme.

Tolik na začátek. Už se přiznám moc těším na všechny naše staronové žáky, i na ty nové. Věřím, že to bude dobrý školní rok.

Jana